top of page
anepizl

działam.

od 20 lat działam na rzecz równości.

Od 2003 roku biorę udział w projektach promujących tolerancję, równość i dobrostan wszystkich osób. Jestem osobą członkowską Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współpracuję z siecią edukatorów i edukatorek Amnesty International. Ukończyłam Gender Studies w w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Szkolę w zakresie języka inkluzywnego - przede wszystkim w kontekście płci, osób queerowych oraz doświadczających choroby. W 2006 ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie i od tego czasu obserwuję jak język, którym mówimy w szpitalnych oddziałach przekłada się na wszystko - na zaufanie pacjentek i pacjentów do personelu medycznego, na relacje w zespole, na jakość pracy. Widzę też jak język, którym Polki i Polacy mówią na co dzień o osobach z doświadczeniem choroby (psychicznej i fizycznej), wpływa na proces leczenia i gotowość do zgłaszania się po pomoc.

W 2022 roku zainicjowałam kampanię topfreedom.pl i zostałam nominowana do nagrody Zmiany Roku Noizz w kategorii Równouprawnienie. Jestem Konsultantką Kryzysową, absolwentką wielu szkoleń dotyczących m.in. zdrowia osób LGBTI+, prawa antydyskryminacyjnego, praw człowieka i przeciwdziałania rasizmowi.

Z wyboru tworzę równość, a nie biję się z nierównością.

honorowa członkini Amnesty International. 

absolwentka Gender Studies. PAN

nominowana do nagród Zmiany Roku'22 Noizz w kategorii Równouprawnienie i do LGBT+ Diamonds Awards 2021

Ane Piżl

20092022_TVN254947-removebg.png

pracuję w edukacji.

od 16 lat prowadzę szkolenia.

Pracuję w wystąpieniach publicznych od 2006 roku. Jestem absolwentką międzynarodowych kursów trenerskich i kursu Sztuki Mówienia w Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia. Przez ostatnie 15 lat prowadziłam przede wszystkim kursy medyczne i szkolenia z wystąpień publicznych, od 2020 zajmuję się również edukacją w zakresie języka inkluzywnego.

media.

edukuję w mediach.

Mówię o równości wszędzie, gdzie toczą się rozmowy - od radia TOK FM i Wysokich Obcasów po kanał w mediach społecznościowych. Od października 2022 współprowadzę Miasto Kobiet w TVN Style. Wierzę, że odpowiedzialne wykorzystanie zasięgów ma moc zmiany rzeczywistości.

fot. Marlena Bielinska/Move/TVN

bottom of page