top of page
anepizl

działam.

od 20 lat działam na rzecz równości.

Od 2003 roku biorę udział w projektach promujących tolerancję, równość i dobrostan wszystkich osób. Mówię o sowim doświadczeniu niebinarności i transpłciowości, działam w mediach (TVN, Wysokie Obcasy, Storytel). Jestem honorowym członkiem Amnesty International i osobą członkowską Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Ukończył_m Gender Studies w w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Szkolę w zakresie polskiego języka inkluzywnego - przede wszystkim w kontekście płci, osób queerowych, transpłciowych oraz doświadczających choroby. W 2006 ukończył_m Akademię Medyczną w Warszawie i od tego czasu obserwuję jak język, którym mówimy w szpitalnych oddziałach wpływa na proces leczenia i gotowość do zgłaszania się po pomoc.

W 2022 roku zainicjował_m kampanię topfreedom.pl i został_m nominowana do nagrody Zmiany Roku Noizz w kategorii Równouprawnienie. W 2023 zorganizawał_m najbardziej inkluzywny w Polsce festiwal filmowy All Inclusive. 

Ukończył_m wiele szkoleń dotyczących m.in. zdrowia osób LGBTI+, konsultacji kryzysowej, prawa antydyskryminacyjnego, praw człowieka i przeciwdziałania rasizmowi.

honorowe członkostwo w Amnesty International. 

Gender Studies. PAN

Korona Równości 2023,

nominacja do nagród Zmiany Roku'22 Noizz w kategorii Równouprawnienie i do LGBT+ Diamonds Awards 2021

Ane Piżl

pracuję w edukacji.

od 16 lat prowadzę szkolenia.

Pracuję w wystąpieniach publicznych od 2006 roku. Ukończył_m międzynarodowe kursy trenerskie i kurs Sztuki Mówienia w Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia. Przez ostatnie 15 lat prowadził_m przede wszystkim kursy medyczne i szkolenia z wystąpień publicznych, od 4 lat zajmuję się również edukacją w zakresie języka inkluzywnego, prowadzę programy, debaty, spotkania.

20092022_TVN254947-removebg.png

Projekty autorskie

projekty

Z wyboru tworzę równość, a nie biję się z nierównością.

Współpraca, udział w projektach

Równość. Tolerancja. Inkluzywność.

Świat się sam nie zmieni na bardziej otwarty. Potrzeba wspólnej pracy na rzecz zmiany, większej inkluzywności i szacunku dla różnorodności.

Wysokie Obcasy.

Moje felietony o równości, języku i ludziach LGBTQ+,

fot. Marlena Bielinska/Move/TVN

bottom of page